Bestsailing
Chcę dostawać nowe informacje


 


08.06.2014
  ___________________

New !!!

Pływaj z Bercikiem :)
świetnie wyposażoną
Delphią 37,3
Wyspy Kanaryjskie

od 11.08.2014
1000 plz / 10 dni/ osoba


WYSPY KANARYJSKIE

 rejsy od 11 sierpnia 2014

jacht Delphia 37,3 "Wella"
Cena zawiera:
czarter jachtu
serwis skippera (skipper nie partycypuje w żadnych kosztach)

Cena nie zawiera:
biletów lotniczych
przejazdu z lotniska do mariny w obie strony
wyżywienia (pokrywane ze wspólnej kasy jachtowej)
opłat portowych i administracyjnych (pokrywane ze wspólnej kasy jachtowej)
kaucji zwrotnej za jacht - do ustalenia z kapitanem
przelotu i transportu kapitana z/do Polski ( ewent, hotel) - proporcjonalnie
wyżywienia kapitana (pokrywane ze wspólnej kasy jachtowej)
kosztów wykorzystanego paliwa i wody (pokrywane ze wspólnej kasy jachtowej)
ubezpieczeń osób i bagaży
innych ( np uszkodzeń spowodowanych przez załogę )

Oprócz wspaniałej żeglugi oferujemy mnóstwo innych atrakcji.
Między innymi można będzie nurkować
w najciekawszych zatokach i podziwiać świat podwodny, w tym żółwie. Wszystk
o pod okiem doświadczonych instruktorów i przewodników. Planujemy wyprawy w miejsca, gdzie będzie można podziwiać wieloryby. Na lądzie mamy do dyspozycji bus, który obwiezie Was po najciekawszych miejscach. Szczegóły niżej.


Trasy do wyboru
( moga ulec zmianie pod wpływem pogody )Co mamy szansę zobaczyć ?
        Zaczynamy  zakwaterowanie na jachcie który znajduje się w Marinie San Miguel, blisko lotniska, na południu Teneryfy., uzupełniamy zapasy  tj. pożywienie , napoje bezalkoholowe  itd.  Po upewnieniu się , że wszystko jest dopięte na ostatni guzik zaczynamy wieczorek zapoznawczy nie polecam pić  alkoholu ponieważ na drugi dzień będziemy zwiedzać wyspę pod pokładem jachtu.

        Płyniemy do Mariny Las Galletas na Teneryfie  Po dopłynięciu zaczynamy zwiedzanie wyspy , wypożyczamy auto i kolejno zwiedzamy najciekawsze zakątki wyspy. Największą atrakcją Teneryfy jest wulkan Teide, który jest zarazem najwyższym szczytem Hiszpanii. W Icod de los Vinos można podziwiać tysiącletnie Drzewo Smocze. Wnętrze wyspy to ulubiony zakątek wszystkich miłośników dobrego wina i likierów, więc nie przesadzajcie z piciemJ Kolejnym punktem wycieczki jest Loro Park w Puerto de la Cruz, gdzie w scenerii egzotycznych roślin można obserwować wyczyny tresowanych lwów morskich, orek i delfinów. Musimy pamiętać, że na południe od Teneryfy spotkamy stado Grindwali krótkopłetwych, którym trzeba pomachać na przywitanie. Dla tych, którzy nie mają pojęcia, co to takiego podpowiem, że wyglądają jak otyłe delfiny.        Płyniemy do  Mariny San Sebastian znajdującej się na przepięknej wyspie La Gomera. W pobliżu wyspy często pojawiają się delfiny. Czas trwania rejsu ok 5-7 godzin. Zwiedzamy wyspę a w tym stolica San Sebastian, a w niej czarna i wulkaniczna Playa de San Sebastian, z której podziwiać można widoki na miasto, Puerto Marina oraz pobliską Teneryfę. Stolica wyspy jest związana z Krzysztofem Kolumbem, możemy zobaczyć tu ślady jego pobytu. Niesamowitą atrakcją La Gomery są jedyne na świecie lasy wawrzynowe, które sfotografujemy podczas zwiedzania wyspy wynajętym samochodem.

        Dzień wolny od żeglowania - cala wyspa dla nas możemy plażować, lub zwiedzać, a jest co,  bo wyspa kryje w sobie więcej atrakcji. La Gomera to raj dla miłośników przyrody. Możemy tu podziwiać  Park Narodowy Garajonay  widniejący na liście światowego dziedzictwa UNESCO, w którym znajduje się niespotykana roślinność trzeciorzędowa. Na północy La Gomery znajdziemy gigantyczne klify Los Organos. Często można zobaczyć tam dziko żyjące delfiny i wieloryby, coś co lubimy najbardziej. Znajdujące się tu przepiękne plaże przeważają z ciemnym powulkanicznym piaskiem.


        Płyniemy na Gran Canarię dopływamy do Mariny Las Palmas i idziemy spać. Czas rejsu od 22- 24 godzin cały dzień na morzu. Zwiedzanie starego  miasta Las Palmas , który jest stolicą Gran Canarii. Ciekawszą dzielnicą miasta jest na pewno Vegueta, czyli Stare Miasto. To tutaj znajdziemy liczne zabytkowe domy, Katedrę Świętej Anny, Pałac Episkopalny i Dom Kolumba. Warto wypożyczyć auto i zamiast korzystać z autostrady, zboczyć w górskie serpentyny i poznać dokładnie "kontynent w miniaturze". Czas można spędzić w barwnych kurortach, np. Puerto de Mogan lub wybrać się na wycieczki do Telde (polecamy zwiedzenie malowniczego centrum miasta oraz domy jaskiniowe)  Godny zobaczenia jest również Rezerwat  Przyrody  Pilancones, który jest miejscem schronienia dla wielu gatunków ptaków. Plażowanie, kontynuacja zwiedzania, lub aktywny wypoczynek. Dla tych, którzy wybiorą pierwszą opcje czekają piękne, długie i szerokie plaże. Wielka atrakcją są Wydmy Maspalomas – przepiękne, białe rozległe tereny białego piasku, tworzącego wzniesienia o przeróżnych kształtach i wysokościach. Dla lubiących aktywnie spędzać czas jest wiele atrakcji takich jak windsurfing, bodyboard, golf, a dla lubiących adrenalinę skoki spadochronowe.

        Witaj Fueraventuro. Jesteśmy w miejscu  Puerto del Rosario, centralnym punktem miasta dla mieszkańców i turystów jest nowoczesna nadmorska promenada, łącząca deptak, przystań jachtową i miejską plażę Playa Chica. Jest to piękna plaża pokryta białym, miałkim piaskiem, gdzie wszyscy chętni mogą do woli odpoczywać kapiąc się w ciepłych wodach. Puerto del Rosario to raj dla wszystkich entuzjastów zakupów, odwiedzających wyspę Fuerteventura. Prawdziwych okazji i perełek możecie szukać na licznych ulicach miasta, takich jak deptak Primero de Mayo, Leon y Castillo czy Virgan de la Pena.        Zwiedzanie całej wyspy. Fuerteventura stanowi bazę bezcłową, można kupić papierosy i alkohol po niższych cenach niż w PolsceJ Musimy zobaczyć  okolice Corralejo, w którym znajduje się park narodowy naturalnych wydm. Jadąc dalej na zachód wzdłuż północnego brzegu wyspy dojeżdżamy do El Cotillo gdzie warto zatrzymać się by obejrzeć basztę Castillo el Toston położoną na wulkanicznych czarnym klifie, a także latarnię morską Faro de Cotillo. Kierujemy się w stronę miejscowości Betancuria po drodze można zobaczyć najsłynniejszy punkt widokowy Morro Velosa położonym na szczycie góry Tegu(650 m.n.p.m) skąd można podziwiać piękny widok na całą północną część wyspy. Następnym punktem trasy jest miasteczko Betancuria, które urzeka tradycyjną architekturą budynków, leniwym klimatem i pięknym położeniem. Następnie jeśli starczy czasu odwiedzimy sławną plaże Sotavento, która urzeka lazurem wody i pięknem wybrzeża. Szaleństwo na wyspie. Dla osób kochających zwierzęta polecam Oasis Park znajdują się tu pokazy gadów, papug oraz dzikich ptaków. Jeżeli nie masz dość wody zapraszamy do Parku Wodnego Baku, który na pewno umili nam czas. A jeżeli masz dość zwiedzania po prostu plażowanie.
        

        Jeżeli nie mieliście ochoty na park wodny na Fuerteventurze zapraszamy do kolejnego na Teneryfie „Siam Park”, raj dla turystów, którzy lubią szaleć i zarazem wypoczywać. Znajdziemy tu wiele miejsc do opalania. Jeżeli chcemy posłuchać muzyki, proszę bardzo Piramide de Arona, w którym znajdują się przedstawienia muzyczne o których długo nie zapomnimy. Jeżeli chcemy pooglądać wyspę z lotu ptaka, ależ oczywiście Helidream Canarias. Helikopterem zobaczymy wyspę z zupełnie innej perpektywy.


        No cóż pora wracać do domu. Pełni zachwytu  urokami Wysp Kanaryjskich na pewno tu wrócimy. Doprowadzamy jacht do porządku, bo następna grupa już czeka na pełne wrażeń rejsy jachtem „Wella”.